Noclegi w Ustroniu Morskim

Atrakcje Ustronie Morskie i okolice

Czemu tysiące Polaków wybiera Ustronie Morskie i okolice?

Ustronie Morskie i okolice, czyli Karwia i Sianożęty to wyjątkowe miejsca na mapie naszego kraju. Łatwo zakochać się w szerokich piaszczystych plażach, więc nie ma się co dziwić, że Ustronie Morskie to co roku absolutny top dla polskich urlopowiczów. Dodatkowo, jest to miejscowość, która jest świetnie przygotowana na przyjazd zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodzieży. Miłośnicy pieszych wędrówek lub rowerowych wycieczek, to także duży odsetek odwiedzających. Szlaki rowerowe, które prowadzą tuż przy plaży zachwycają krajobrazem i są świetnie przygotowane. Różnorodność restauracji i klimatycznych kawiarni to kolejny plus, więc spacer brzegiem morza można umilić sobie w lokalu serwującym ryby prosto z kutra. W sezonie letnim, czyli od czerwca do września, działamy z naszym Beach Barem. Jest to nowa inicjatywa, ale wkładamy w to masę pozytywnej energii. Liczymy na to, że obędzie się w tym roku bez sztormów. 

Nawet przy niesprzyjającej pogodzie jest co robić. Władze miasta zdają sobie sprawę, że deszczowe dni nad polskim morzem to żadna nowość. Dlatego właśnie w Ustroniu Morskim znajdziecie takie atrakcje jak Skansen Chleba, Western Park, czy też Kino 7D. Kiedy aura dopisuje, warto spędzić czas w okolicach molo, lub przy przystani rybackiej. 

Urokliwe wioski nad samym morzem

Odwiedzając Ustronie Morskie i okolice, warto przeznaczyć chociaż jeden dzień na atrakcje w sąsiednich miasteczkach. Latarnia Morska w Gąskach to unikatowy obiekt w tej części wybrzeża, więc można śmiało jechać tam z dziećmi. W środku znajduje się kawiarnia, a widok na wybrzeże rekompensuje wspinaczkę po stromych schodach. Zachęcamy też do spaceru w kierunku Sianożęt, bo spokojne oblicze tej niewielkiej wsi na pewno zauroczy wszystkich introwertyków. Jadąc wzdłuż wybrzeża dalej, dojedziemy do Kołobrzegu, który jest rajem dla urlopowiczów poszukujących gorących rytmów nocnego życia. Mimo to, jesteśmy pewni, że po każdej szalonej nocy należy się solidny wypoczynek, a taki komfort znajdziecie tylko w Pensjonacie Satyra w Ustroniu Morskim. 🙂

Przewiń do góry